Chińska rewolucja bezgotówkowa

Jedna uwaga do wpisu “Chińska rewolucja bezgotówkowa”

  1. Kolejny ciekawy artykuł na bardzo aktualny temat. Pomysł cyfrowego pieniądza jest dość kontrowersyjny i wzbudza niechęć wśród społeczeństw wielu krajów. Jest jednak bardzo wygodny i raczej się przyjmie. Euro również wzbudzało kontrowersje, a jednak funkcjonuje.
    Jeżeli chodzi o symbol wolności na Zachodzie, to w mojej ocenie, nie koniecznie jest to karta płatnicza. Przykładowo Niemcy, które są tym Zachodem, płacą głównie gotówką. Nie może być to spowodowane zacofaniem, gdyż są 4tą gospodarką świata. W moim odczuciu, we wschodniej części Europy karta jest takim symbolem, bo czujemy się przez to bardziej Zachodni.
    Wydaje mi się, że Chiny nie są wrogiem USA, a słowa Trumpa wynikają z jego interesów politycznych. Gdyby byli wrogiem, to nie przenoszona byłaby tam amerykańska i europejska technologia, która od lat jest kopiowana przez Chiny, przez co ten kraj rozwinął się w tak krótkim czasie. Według mnie Chiny są ogromną fabryką i poligonem doświadczalnym USA i UE, gdzie rozwijane są różne projekty, które z powodów politycznych, ideologicznych oraz ze względu na koszty, nie mogą być rozwijane na Zachodzie.
    Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s