Helmut — przestępca czy autonomiczny przewodnik?

2 uwagi do wpisu “Helmut — przestępca czy autonomiczny przewodnik?”

  1. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem są działania Tesli. W momencie, gdy usypiamy, puszczamy kierownicę, auto zaczyna na nas „krzyczeć” i w momencie, gdy nie widzi naszej reakcji, zatrzymuje bezpiecznie auto na poboczu i zabezpiecza je poprzez włączenie świateł awaryjnych. W momencie parkowania, Helmut mógłby poprosić kierowcę o złapanie kierownicy (choć nierzadko, nie prosi o to ani Tesla, ani Mercedes-Benz, ani wiele innych samoparkujących się pojazdów).
    System odkorkowywania ulic ma sens, jednak nie mógłby opierać się na mechanizmach Google, gdyż ten reaguje dopiero po zakorkowaniu. Gdy widzimy na mapach Google korek, uciekamy bocznymi drogami, jednak wiele osób już stoi w tym, czasem kilkukilometrowym, korku. Rozsądnym zatem byłoby wprowadzenie systemu, przewidującego możliwość powstania zatoru i rozładowywanie go.

    1. Problemem wówczas mogłyby być nasze oczy, wszak Helmutów kierowałby system zapewne satelitarny, a naszymi mięśniami – oko widzące max kilka maszyn w przód. Prawdopodobnie gdyby oddać pojazd w ręce maszyn byłoby znacznie bezpieczniej, bo przecież najczęstszym argumentem przeciwko jest „ale człowiek ma oczy dookoła głowy i wszystko widzi”… no i ten sam człowiek doprowadza do milionów kolizji i wypadków rocznie ^^ chyba jeszcze nie pora na to. A co do Tesli, systemy pokładowe w jej modelach to absolutny RiGCz, naprawdę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s