W II części Linków polecamy informacje o obecnej sytuacji w Syrii, powracamy także do podsumowań wydarzeń roku minionego (uznaliśmy, że w lutym jeszcze wypada ;)). Dla tęskniących za Igrzyskami Olimpijskimi wracamy na chwilę do obu Korei, a także polecamy dwa źródła, w których poruszany jest problem technologii informacyjnych w służbie polityki oraz bezpieczeństwa.
- ONZ po raz kolejny okazuje bezradność wobec wojny syryjskiej. W sobotę (24 lutego 2018 r.) Rada Bezpieczeństwa jednogłośnie przyjęła rezolucję, w której żąda 30-dniowego rozejmu celem stworzenia możliwości do udzielenia pomocy i ewakuacji rannych ze Wschodniej Ghouty. Sytuacja jednak nie ulega poprawie, o czym przeczytacie Państwo tutaj.
- Rewelacyjna pod względem wizualnym strona outriders przygotowała niedawno podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2017 roku, które zobaczyć można tutaj.
- W zeszłą niedzielę (25 lutego 2018 r.) końca dobiegły Igrzyska Olimpijskie, podczas których byliśmy świadkami licznych gestów pojednawczych pomiędzy dwiema Koreami. Media zwykle skupiają się na Korei Północnej, donosząc o kolejnych próbach balistycznych i agresywnej postawie jej przywódcy. Puls Azji podszedł do tego tematu od innej strony, opisując, jak Korea Południowa postrzega Koreę Północną.
- Czy możliwe jest ograniczenie politycznych potyczek na Twitterze? O tym dyskutowano w audycji „Przewodnik technologiczny TOK FM”. Podcast dostępny jest tutaj.
- We Włoszech powstała aplikacja przeznaczona dla migrantów przybyłych do tego kraju. Ma ona pomóc w odnalezieniu drogi do szpitali, szkół czy oddziałów policji. O MigrAdvisorze przeczytacie państwo [ang] tutaj.
ZACHĘCAMY DO LEKTURY!
Dział „Linki Bezpiecznika” to cykl wpisów, w których polecamy Państwu lekturę naszych najciekawszych znalezisk z sieci.